טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *

יום ראשון, 28 באוקטובר 2007


דרך ללא מוצא

מצבי אבדן שונים או מצבי "אין מוצא" יכולים להיות קשים במיוחד. איך יכול הדמיון לעזור לנו להתמודד עם הכאב ולהקל על הקושי? פרופ' מולי להד יתארח בפורום תרפיה באמנות ויענה לכם. היום ב-15:30

nrg קהילות | 28/10/2007 14:03הוסף תגובההדפס כתבהכתוב לעורךשלח לחבר
רבים מאיתנו מצויים בנקודות שונות בחיינו במצבי אבדן שונים או במצבי "אין מוצא". אולי בשל מוות של אדם קרוב ויקר, מחלה קשה, התמודדות עם נסיבות חיים טרגיות, דכאונות שמובילים ל"מבוי סתום" ועוד. מצבים אלה, שיכולים להיות קשים במיוחד, מצריכים וצורכים אנרגיות נפשיות ופיזיות רבות. 

אפשר לומר רבות על הדמיון, אך בדבר אחד אין ספק - הדמיון האנושי הוא כלי רב ערך ועוצמה, שניתן לגייסו למטרות רבות גם בתוך המציאות, למשל לצרכי טיפול ותרפיה. אז איך אפשר להתמודד עם הכאב ולהקל על הקושי? היום (שלישי) ב-15:30 יגיע פרופ' מולי להד­לפורום חי ב-nrg קהילות ויסביר לכם איך תוכלו להשתמש בדמיון בטיפול במצבי אבדן ואין מוצא. האירוח יתקיים בפורום תרפיה באמנות ונועד לא רק לעוסקים בתחום, אלא לכל מי שרוצה לשאול איך אפשר להעזר בדמיון באופן תרפויטי. 

פרופ' להד הוא איש מגוון ורב פעלים. כך, מלבד היותו מומחה בעל שם עולמי בנושא התערבות, טיפול במצבי לחץ ושעת חירום עם ילדים, מערכות וקהילות, מחזיק להד גם בשני תארי דוקטור (בפסיכולוגיה ובמדעי החיים) והוא גם פסיכולוג רפואי, מטפל, מורה ומדריך לטיפול בהפרעת דחק פוסט-טראומטית, פסיכולוג חינוכי מומחה, ביבליותרפיסט, דרמה תרפיסט ומדריך בטיפול ביצירה והבעה. בעבר עמד גם בראש המסלול לביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה, ייסד את המכון ללימודי לדרמה-תרפיה במכללת תל חי וכמו כן מרצה בתוכנית הבינלאומית לדרמה-תרפיה בבריטניה, דנמרק, יוון וקפריסין. 

עוד חבר להד בועדה המייעצת לטיפול בהפרעה פוסט-טראומתית באגף השיקום של משרד הביטחון וכן חבר קבוע בוועדה המייעצת ל-NATO בנושאי התערבות וטיפול במצבי אסון מההיבטים ההתנהגותיים. אם זה לא הספיק לכם, אז תוכלו לעיין באחד מ-27 הספרים שחיבר בנושא ההתמודדות עם מצבי לחץ, חירום ומשבר, לקרוא באחד מהמאמרים הרבים שכתב או להרשם לאחד הקורסים שהוא מעביר בנושא. 

פרופ' מולי להד יענה לכם היום (שלישי) ב-15:30 בפורום תרפיה באמנות. אפשר כבר להשאיר שאלות בפורום. 
צילום: חיים אזולאי
פרופ' מולי להד צילום: חיים אזולאי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה